24LC04T-I/SL100
Part number:
24LC04T-I/SL100
CLASSIFICATION:
describe:
IC EEPROM 4KBIT I2C 14SOIC
currency:
PDF:
  • Package / Case
    14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    4Kbit
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    2.8V ~ 4.5V
  • Technology
    EEPROM
  • Clock Frequency
    100 kHz