25EMPPC750CBUF166Z
Part number:
25EMPPC750CBUF166Z
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC MPU 166MHZ 360CBGA
currency:
PDF:
  • Package / Case
    360-BCBGA
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Speed
    166MHz
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (TJ)
  • Core Processor
    PowerPC 750
  • Voltage - I/O
    3.3V