CY7C1393CV18-250BXZC
Part number:
CY7C1393CV18-250BXZC
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 16MBIT PAR 165FBGA
  • Package / Case
    165-LBGA
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    16Mbit
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 1.9V
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR II
  • Clock Frequency
    250 MHz