CY7C197-45VC
Part number:
CY7C197-45VC
CLASSIFICATION:
describe:
IC SRAM 256KBIT PARALLEL 24SOJ
  • Package / Case
    24-BSOJ (0.300", 7.62mm Width)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    256Kbit
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Voltage - Supply
    4.5V ~ 5.5V