DM54S04J/883
Part number:
DM54S04J/883
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14CDIP
currency:
PDF:
  • Package / Case
    14-CDIP (0.300", 7.62mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Logic Type
    Inverter
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Voltage - Supply
    4.5V ~ 5.5V
  • Current - Output High, Low
    1mA, 20mA
  • Number of Inputs
    1
  • Supplier Device Package
    14-CDIP
  • Input Logic Level - High
    2V
  • Input Logic Level - Low
    0.8V
  • Max Propagation Delay @ V, Max CL
    8ns @ 5V, 50pF
  • Number of Circuits
    6
  • Current - Quiescent (Max)
    54 mA