LM285AYM-2.5
Part number:
LM285AYM-2.5
  • Tolerance
    ±1.5%
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C Typical
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    0°C ~ 85°C
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    120µVrms
  • Current - Cathode
    20 µA
  • Current - Output
    20 mA