LM285BXZ-2.5
Part number:
LM285BXZ-2.5
  • Tolerance
    ±1.5%
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
  • Temperature Coefficient
    30ppm/°C
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Supplier Device Package
    TO-92-3
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    120µVrms
  • Current - Cathode
    20 µA
  • Current - Output
    20 mA