MAX6126BASA25
Part number:
MAX6126BASA25
VOLTAGE REFERENCE
currency:
PDF:
specifications
  • Tolerance
    ±0.06%
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Temperature Coefficient
    10ppm/°C
  • Voltage - Input
    2.7V ~ 12.6V
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TA)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    1.45µVp-p
  • Current - Output
    10 mA