MAX6129AEUK33-T
Part number:
MAX6129AEUK33-T
CLASSIFICATION:
describe:
VOLTAGE REFERENCE
currency:
PDF:
specifications
  • Tolerance
    ±0.4%
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Temperature Coefficient
    40ppm/°C
  • Output Type
    Fixed
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Voltage - Input
    3.5V ~ 12.6V
  • Reference Type
    Series
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Current - Supply
    7.25µA
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    56µVp-p
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    174µVrms
  • Current - Output
    4 mA