N80C286-16
Part number:
N80C286-16
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC MPU 16MHZ 68PLCC
currency:
PDF:
  • Package / Case
    68-LCC (J-Lead)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Speed
    16MHz
  • Operating Temperature
    0°C ~ 100°C (TC)
  • Core Processor
    80C286
  • Voltage - I/O
    5V