PIC18F27Q43-I/STX
Part number:
PIC18F27Q43-I/STX
CLASSIFICATION:
describe:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28VQFN
  • Package / Case
    28-VFQFN Exposed Pad
  • Speed
    64MHz
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Data Converters
    A/D 24x12b; D/A 1x8b
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V ~ 5.5V