S80C188-20
Part number:
S80C188-20
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
IC MPU I186 20MHZ
specifications
  • Speed
    20MHz
  • Operating Temperature
    0°C ~ 70°C (TA)
  • Core Processor
    80C186
  • Voltage - I/O
    5.0V