W25Q80DLZPIG TR
Part number:
W25Q80DLZPIG TR
CLASSIFICATION:
describe:
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8WSON
package:
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
  • Package / Case
    8-WDFN Exposed Pad
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    8Mbit
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    2.3V ~ 3.6V
  • Technology
    FLASH - NOR
  • Clock Frequency
    80 MHz