W29N02GWBIBA TR
Part number:
W29N02GWBIBA TR
CLASSIFICATION:
describe:
IC FLASH 2GBIT PAR 29MHZ 63VFBGA
package:
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Package / Case
    63-VFBGA
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Memory Size
    2Gbit
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (TA)
  • Voltage - Supply
    1.7V ~ 1.95V
  • Technology
    FLASH - NAND (SLC)
  • Clock Frequency
    29 MHz